babamadom.pl

Blog tematyczny o budownictwie, domu, ogrodzie

Wnętrza

Dom pod klucz – co warto wiedzieć?

Dom pod klucz – co warto wiedzieć?

Budowa domu jest ogromnym wyzwaniem i przedsięwzięciem. Szczególnie sam zamysł i wybór projektu budzi wiele kontrowersji. Chęć posiadania własnego gniazdka motywuje bez względu na koszty budowy. Nade wszystko gotowe domy pozwolą na szybką realizację własnych marzeń, a tym samym na optymalizację kosztów. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprzyja inwestycjom związanych z oddawaniem gotowych domów pod klucz.

Czy warto nabywać gotowe domy pod klucz?

Z pewnością realizacja budowy domu może odbywać się w różnym tempie. Zarówno wybór ekipy, jak i zakup materiałów nie stanowi obecnie problemu. Zdecydowanie problem tkwi w zasobności portfela osoby decydującej się na tego typu inwestycję. Rosnące ceny materiałów budowlanych w zastraszającym tempie pochłaniają przeznaczone środki finansowe. Niekiedy konieczność zmiany ekipy i fachowców pociąga za sobą dodatkowe koszty. Zaciągnięty kredyt lub wszelkie oszczędności znikają błyskawicznie jeszcze przed ukończeniem budowy. Ogromną zaletą wyboru gotowego domu pod klucz jest przede wszystkim z góry znana cena za realizacji całej inwestycji. Mniejsze koszty budowy wynikają z zastosowania nowatorskich technologii w instalacjach zarówno grzewczych, jak i elektrycznych. W większości są to projekty domów realizowane z prefabrykatów. Na placu budowy następuje łączenie poszczególnych elementów.

Na co zwrócić uwagę przy nabyciu gotowego domu pod klucz?

Wiele prac wykonanych przez deweloperów lub  firmy specjalizujące się w tego typu inwestycjach różni się zakresem wykończenia. Z pewnością określa to zawarta umowa. W zależności od wariantu budowy domu pod klucz można skorzystać z oferty:

  • podstawowej,

  • rozszerzonej,

  • premium.

Od standardu wykończenia zależeć będzie zakres prac oraz koszt gotowego domu pod klucz. Dokładnie sprecyzowana umowa i zapoznanie się z nią pozwoli na uniknięcie wszelkich nieporozumień. Wersja podstawowa gotowego domu pod klucz obejmuje położenie podłóg, montaż wszystkich drzwi w mieszkaniu oraz pomalowanie ścian. Kwestia wszelkich urządzeń sanitarnych w łazience jest wykonana z zastosowaniem standardowych materiałów. W zasadzie potencjalny właściciel domu nie ma wpływu na wybór armatury. Pozostałe opcje pozwalają już na wybór materiałów i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Bez względu na wariant budowy domu pod klucz, należy zwrócić uwagę na sprawność zainstalowanej armatury. Tym samym finał końcowych prac powinien pozwolić na zamieszkanie i wyposażenie domu we własne meble.

Budownictwo modułowe – szybka realizacja gotowych domów pod klucz

Największe zalety budownictwa modułowego wynikają wprost z zastosowania gotowych do użycia wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Dzięki temu można zaprojektować i wykonać dowolnej wielkości budynki i układy poszczególnych pomieszczeń. Proste zasady łączenia oraz montażu kontenerów pozwalają na szybkie wykonanie danego projektu. Poszczególne moduły są wykonywane zgodnie z projektem w określonych zakładach produkcyjnych. Pozwala to na precyzyjne tworzenie modułów w kontrolowanych i przystosowanych do tego warunkach. Przy zastosowaniu najnowszych technologii budownictwo modułowe sprzyja zagospodarowaniu i wykorzystaniu odpadów. Szczególnie recykling konstrukcji stalowych pozwala na zaoszczędzenie zasobów naturalnych. Gotowe domy modułowe pozwalają na ich dowolne kształtowanie, a nawet rozbudowę. Ich konstrukcje mają jednak ograniczone kształty i bryły. Decydując się na taki projekt domu, należy uwzględnić, że spełnia on wszelkie normy bezpieczeństwa.

Zakup domów modułowych pod klucz zyskuje na popularności z roku na rok. Coraz więcej osób docenia szybki czas realizacji, przystępne koszty oraz wysoką jakość wykonania. Gotowe projekty, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, przyciągają zarówno młode rodziny, jak i osób mieszkających samotnie i poszukujących efektywnych rozwiązań. Trend ten odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na elastyczne i nowoczesne podejście do budownictwa mieszkaniowego.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Redakcja babamadom.pl to grupa pasjonatek budownictwa, ogrodu, wnętrza i wszystkiego co z domem związane.